دسته‌ها
اخبار

فایل Robots txt چیست؟ اهمیت و آموزش ساخت فایل ربات سایت

درکل robots.txt به شما این امکان را می‌دهد که دسترسی ربات‌ها به بخش‌هایی از وب‌سایت خود را ممنوع کنید، به‌خصوص اگر قسمتی از صفحه شما خصوصی باشد یا اگر محتوا برای موتورهای جستجو ضروری نباشد. بنابراین، در هنگام ایجاد این فایل می‌بایست دقت کافی به کار گرفته شود تا موتورهای جستجو بتوانند به تمامی فایل‌های لازم برای نمایش کامل صفحات سایت دسترسی داشته باشند. اما گاهی در همین فرایند جستجو و کاوش کردن مطالب مشکلات و معضلاتی پیش می آید که لازمه آن داشتن اطلاعات پایه ای و اساسی از سئوی سایت است. (کاوش شدن شاید عبارت بهتری باشد) مطالب سایت توسط ربات های گوگل اثرگذار است، یک فایل متنی است موسوم به فایل Robots.txt.

این ربات‌ها هر روز چندین بار صفحه‌های سایت شما را بررسی می‌کنند. اگر وبسایت بزرگی داشته باشید، امکان دارد ربات‌های گوگل تا چند ده هزار بار در روز صفحه‌های سایت را بررسی کنند. یکی از استانداردهای گوگل که در راهنمای موتور جستجوی این شرکت در یک فایل PDF در اختیار کاربران به صورت عمومی قرار گرفته، داشتن فایل ربات در سایت است.

  • درواقع این دستور، بیانگر آدرس‌هایی است که می‌خواهید از ربات‌های جستجو پنهان بماند.
  • از بارزترین مثال‌ها در این زمینه، سایت‌های اشتراک فایل غیرقانونی از جمله سایت‌های تورنت هستند.
  • طراحی پورتال سازمانی مسئله‌ای است که حتی شرکت‌های طراحی سایت نیز کمتر به آن ورود می‌کنند و می‌توان گفت که سخت‌ترین موضوع در طراحی سایت، طراحی پورتال سازمانی است.

با موفقیت ثبت شد، میزفا از شما برای عضویت در خبرنامه هفتگی تشکر میکند. کپی کردن بدون لینک کردن ذکر دقیق آدرس مطالب به عنوان منبع هر چند خلاف قوانین است ولی خلاف حرفه و اخلاق هم می‌باشد و ما رضایت نداریم. خب پس مطالب شما ایندکس میشن در بلاگفا و مشکلی نیست، فقط ممکنه طول بکشه و اگر طول کشید همان‌طور که اشاره کردید میتونید دستی عمل فچ انجام بدید.

نحوه صحیح انتقال از Ghost به وردپرس (ابزار رایگان)

Txt خود را بارگذاری و آزمایش کردید، خزنده‌های Google به طور خودکار فایل robots. RPA مخفف Robotic Process Automation به معنی خودکارسازی فرایندهای رباتیک است. به بیان ساده‌تر،RPA جایگزینی ربات‌های نرم‌افزاری بجای انسان است. دریافت آپدیت های ربات افزایش ورودی گوگل ما در سال اول رایگان بوده و در سالهای بعدی، تمدید سالانه، فقط با پرداخت 20% قیمت (به روز) پکیج انجام خواهد شد.

مگر آنکه آن را در Google Webmaster Tools مشخص کرده باشید. ما به شدت توصیه می‌کنیم اگر فایل robots.txt را در سایت خود ندارید، بلافاصله آن را ایجاد کنید. فایل robots.txt سایت شما نقش مهمی در عملکرد کلی سئو شما دارد. این فایل شما را قادر می‌سازد تا با موتورهای جستجو ارتباط برقرار کنید و به آن ها نشان دهید که چه بخشی از سایت شما را باید ایندکس کنند و چه بخش‌هایی را نباید ایندکس کنند. با اجرای دستور Crawl-delay بعد از برطرف کردن مشکل، صفحه شما توسط ربات های موتور جستجوی گوگل کراول و ایندکس خواهد شد.

من چندساله باانواع رباتهاکلنجارمیرم وهیچکدام مثل شمابرام راندمان نداشته وازمحسنات تیمتون پشتیبانی،پیگیری وبهادادن به مشتریست.. برنامه بسیارکاربردیوعالیه،واقعابه عنوان یک دستیارمیتونیدروش حساب بازکنید.ناگفته نماندپشتیبانی بسیارخوبی هم دارید،موفق باشید.. آقا مشکل حل شد، سپاس به خاطر پشتیبانی خوبتون حتما ربات اینستاگرام رو هم از شما خواهم خرید.. به همکارتون هم گفتم،واقعاربات عالی دارین.چون من باهمه رباتهاکارکردم، کارشماعالیه،بعید میدونم حالا حالاها بتونه اینستاگرام جلوشوبگیره. سلام وقتتون بخیر بنده کلیه ی نرم افزار های سایت شما رو تهیه کردن و رضایت کامل دارم بینهایت سپاسگزارم..

نحوه ایجاد فایل Robots.txt

Txt را که در جستجوی Google نیز استفاده می‌شود، بررسی و ایجاد کنید. هر گروه متشکل از چندین قانون یا بخشنامه یا یک دستورالعمل در هر سطر است.هر گروه با یک خط User-agent شروع می‌شود که هدف گروه‌ها را مشخص می‌کند. Txt باید یک فایل متنی رمزگذاری شده UTF-8 (که شامل ASCII باشد) قرار گیرد. اگر نمی‌توانید به ریشه وب سایت خود دسترسی پیدا کنید، از یک روش مسدود کردن جایگزین مانند برچسب‌های متا استفاده کنید. با مسدود کردن صفحات غیر مهم با فایل ربات، Googlebot می‌تواند بودجه خزیدن شما را بیشتر در صفحاتی که واقعاً مهم هستند، هزینه کند. بعد توی دایرکتوری forum هم یک cms جداگانه دارم که من توی فایل robots.txt مواردی که در دایرکتوری forum نمیخوام ایندکس بشه رو به این صورت وارد کردم.

این یکی ازبهترین برنامه هاوپرکاربرترین برنامه هایی هست که تاالان باهاش کار کردم وپشتیبانی بسیارقوی منوحمایت کردندوازتمام… واقعادمتون گرم.ربات روامروزباخط خودم تنظیماتشوانجام دادم وبرای چند تاخط آزمایشی ارسال انجام دادم.خیلی خیلی عالیه. امروزاینم میخرم،سومین خریدم ازسایتتونه،راضی هستم از رباتا. ممنون اززمانی که میزاریداین پشتیبانی خوبتون خیلی آدم مشتاق میکنه که محصولات دیگتونم تهیه واستفاده کنیم…

خیلی کم پیش اومده که از سایت های ایرانی خرید کنم و راضی باشم.شما جز اون کسایی بودید که واقعا از کار باهاتون لذت بردم. این بارچندم بودکه سوال میپرسم ازتون،شمام همیشه باحوصله پاسخگو بودین واقعامعلومه که نسبت به مشتریاتون احساس مسئولیت می کنید.. من فکرمیکردم فقط در محصولات خارجی این ربات ها وجود داره که در اشتباه بودم..